Springer cup 2016 Písek

Dnes jsme byli na Springer Cupu v Písku na rybníku Šerák. Cesta ze Znojma trvala 3 hodiny a na místo jsme dorazili v 11.45,těsně před závodem kategorie Footy.V době,kdy dojížděli poslední účastníci soutěže tlačných remorkérů jsme si připravili naše 2 lodě a okolo 12.30 začal závod Footy.

Zahájilo 9 lodí,já jsem první jízdu,ještě skoro za bezvětří nedokončil a ani Frantovi D. to moc nejelo. Rychle jsem upravil co se dalo a dalších jízdách už to bylo o mnoho lepší,takže jsem skončil celkově  na 3. místě.O stupínek výš skončil Franta D. a první byl závodník z Prahy,(jestli jsem správně slyšel,tak to byl pan Synek) ten jezdil tak,že nám ujel vždy o půl kola a to říkal,že je na vodě s Footynou podruhé. Jeho loď po vodě úplně letěla,v bezvětří i při sílícím větru.

Jeli jsme pak ještě za silného větru regatu,které se účastnilo 4 nebo 5 lodí,většinou metrovek,na počet kol za čas. Od počátku jsem se dostal do čela a po osmi odjetých kolech jsem měl náskok 1 až 3 kol na ostatní,pak mě Phantom přestal poslouchat,musel jsem si pro něj zajet v záchranné loďce,pak jsem zjistil,že v lodi je do 1/3 voda a je utopený přijímač,čili jsem dojezdil,toho využili soupeři a než byl závod ukončen,dojeli mě a ještě něco přidali,takže jsem skončil  na 4. místě,ale zato vyhrál Franta D.,takže diplom a cenu jsme vezli do Znojma.

Odjížděli jsme  v 15.30 a zpáteční cesta byla plná objížděk,do Znojma jsme dorazili v 18.30.

Přestože na Springer Cupu nebyla celková účast nijak vysoká,dobře jsme si zazávodili,pořadatelé soutěž zvládli s přehledem a profesionálně.Vše fungovalo a jen jsme litovali,že cesta do Písku a zpět je dlouhá a docela komplikovaná množstvím uzávěr a objížděk.

Před tím,než jsem začal závodit,udělal jsem několik fotek, fotil taky Honza Č a fotky jsou na